Films 'Ouder worden in Brussel'
Hoe is het om ouder te worden in Brussel? In drie films delen ouderen hun mening en ervaringen over eenzaamheid, dementie, en integratie en diversiteit.
Brusselse ouderen in de kijker
De films geven een inkijk in de dromen en bekommernissen van Brusselse ouderen. Ze zijn een ideale gespreksstarter om het met praktijkwerkers, beleidsmakers en ouderen te hebben over ouder worden in Brussel, of om ouderen in de kijker te zetten.
In onze cultuur is een oudere zoals een bibliotheek die de wijsheid overbrengt naar de jongeren. Ouderen hebben echt iets te zeggen.
Diversiteit betekent voor mij een open geest hebben. Als je iets ziet dat je niet begrijpt, oordeel er niet over maar durf vragen stellen. We moeten banden smeden met elkaar, geen muren bouwen.
Dementie is iets waar ik nog maar net over leer via de media. Ik vind het angstaanjagend. Het is goed dat we erover spreken
Vraag jouw filmvertoning aan
Je kan de drie films gratis vertonen in je organisatie.
Heb je interesse in de films of wil je er meer over weten? Stuur een mailtje naar Cynthia van Thiel: cynthia.van.thiel@kenniscentrumwwz.be.
Meer van Gekleurde Wijsheid
De films zijn een initiatief van Gekleurde Wijsheid, een Brussels project dat inclusie en participatie bij ouderen bevordert. We bundelden de geleerde lessen van Gekleurde Wijsheid in een cahier en in een kennisclip over inclusie en participatie.
Cahier 29: De kracht van ouderen: inspiratie uit Gekleurde Wijsheid voor meer inclusie en participatie